by admin

Puittoolide restaureerimine

veebruar 4, 2015 in Uncategorized by admin

Klient tõi töösse kasepuust polsterdatud põhjaga toolid. Renoveerimise esialgne plaan oli värskendada puitosad ja vahetada polster ning kangas.

Üksteise järel  eemaldasin kolm erinevat kangakihti. Polstriks olid toolidel vanad kampsunid ja teised riidejäägid. Polstri alt tuli välja pressitud mustriga vineerpõhi.

Õnneks olid põhjad hästi säilinud ja seda ilmselt just tänu polstrile. Kliendile sobis, et toolid jäävad ilma polsterduseta.

Restaureerimisel said tappühendused uuesti liimitud.  Pinnad puhastatud, peitsitud ja vahaga kaetud.

Tulemuseks kenad, kerged ja mugavad söögilaua toolid.

by admin

Uus mööbel VS vana. Mööbli renoveerimine või restaureemine?

veebruar 2, 2015 in Uncategorized by admin

See on küsimus, millega kindlasti paljud on pidanud silmitsi seisma. Ega sellele tegelikult saagi ühest ja ainuõiget vastust anda. Selge on see, keskkond kuhu mööbel läheb, määrab paljuski ära selle, kas soetada uus või taastada vana.

Uuselamu- ja magalarajoonides on ilmselt uue ja modernse mööbli hankimine otstarbekam kui vana mööbli renoveerimine. Samas kui võtta Tallinnas asuvad vanemad elurajoonid, nagu nt Kalamaja, Pelgulinn ja Nõmme, siis ajastutruu siseviimistluse säilitamiseks tasuks eelkõige vanale mööblile uus elu anda.

Kindlasti ei peaks arvama, et uus või vana peaks üksteist välistama. Näiteks võib vana mööbliese anda modernses kodus juurde just selle väikese erilise nüanssi, mis teeb kodust õdusa ja loob sooja kodutunde. Samuti ei kujuta ilmselt tänapäeval keegi ette kodu, kus puuduksid meie igapäevased mugavusesemed, nagu teler, arvuti või siis kodukino. Miks mitte teha vanast peeglilauast hoopis telerialus?  Seega soovitame vältida välistamist ja pigem võimalusel kombineerida, läheneda mööbli valikul pigem loovalt.