Uus mööbel VS vana. Mööbli renoveerimine või restaureemine?

veebruar 2, 2015 in Uncategorized by admin

See on küsimus, millega kindlasti paljud on pidanud silmitsi seisma. Ega sellele tegelikult saagi ühest ja ainuõiget vastust anda. Selge on see, keskkond kuhu mööbel läheb, määrab paljuski ära selle, kas soetada uus või taastada vana.

Uuselamu- ja magalarajoonides on ilmselt uue ja modernse mööbli hankimine otstarbekam kui vana mööbli renoveerimine. Samas kui võtta Tallinnas asuvad vanemad elurajoonid, nagu nt Kalamaja, Pelgulinn ja Nõmme, siis ajastutruu siseviimistluse säilitamiseks tasuks eelkõige vanale mööblile uus elu anda.

Kindlasti ei peaks arvama, et uus või vana peaks üksteist välistama. Näiteks võib vana mööbliese anda modernses kodus juurde just selle väikese erilise nüanssi, mis teeb kodust õdusa ja loob sooja kodutunde. Samuti ei kujuta ilmselt tänapäeval keegi ette kodu, kus puuduksid meie igapäevased mugavusesemed, nagu teler, arvuti või siis kodukino. Miks mitte teha vanast peeglilauast hoopis telerialus?  Seega soovitame vältida välistamist ja pigem võimalusel kombineerida, läheneda mööbli valikul pigem loovalt.